permanentne Brwi
Brwi mogą być bolesnym tematem dla wielu kobiet.
Niewiele z nas zostało obdarzonych przez naturę brwiami o normalnej gęstości i idealnym kształcie. Częściej mamy brwi różnej długości, z nierównomiernym wzrostem włosków lub nie do końca w takim kolorze, jaki byśmy chciały mieć. Permanentna pigmentacja brwi pozwala nie tylko zaoszczędzić czas poświęcony na wykonanie makijażu, ale także skorygować te niedoskonałości.
Permanentna pigmentacja brwi to zabieg kosmetyczny, który pozwala zmienić kontur i kształt, dodać grubości i koloru poprzez umieszczenie pigmentu w górnej warstwie siateczkowej skóry właściwej. Procedura ta wymaga szkolenia i umiejętności artystycznych.
permanentne Usta
Nie jest tajemnicą, że ponętne, uwodzicielskie i wyraziste usta to marzenie prawie każdej dziewczyny. Niestety, nie każdy ma szczęście posiadać je z natury. Problem ten można łatwo rozwiązać za pomocą makijażu permanentnego, który może zastąpić wypełniacze i zaoszczędzić pieniądze.
Niezrównoważona symetria, cienki wygląd i brak naturalnego pigmentu również mogą zostać skorygowane w naturalny sposób za pomocą tej zaawansowanej techniki.
Pomaga stworzyć zdefiniowany kontur, podkreślić naturalne piękno lub sprawić, że usta wydają się pełniejsze i bardziej atrakcyjne dzięki odpowiednim akcentom kolorystycznym.
Eliminuje konieczność wydawania pieniędzy na kosmetyki dekoracyjne i oszczędza czas poświęcany na codzienny makijaż.
Nie zmywa się pod wpływem wody, nie zmienia kształtu i koloru pod wpływem słońca i nigdy się nie rozmazuje. Podkreślają naturalne piękno ust.
Baza wiedzy
Makijaż permanentny - co to jest?
Makijaż permanentny to tatuaż kosmetyczny. Techniki stosowane w kosmetyce permanentnej są często określane jako „mikropigmentacja”, „implantacja mikropigmentu” lub „tatuaż kosmetyczny”. Technika implantacji kosmetycznej polega na wprowadzeniu kolorowego pigmentu do górnej warstwy siateczkowej skóry właściwej.
Metoda piórkowa, a metoda pudrowa.
Microblading (nazywany również microstrokingiem, haftem brwiowym, brwiami z piór, brwiami 3d itp.) to proces ręcznego wszczepiania pigmentu pod powierzchnię skóry, do naskórka, za pomocą maleńkich, sterylnych, jednorazowych igieł, aby uzyskać efekt pociągnięcia włosków.
Pudrowe brwi to maszynowa metoda implantacji pigmentu do skóry właściwej. Dzięki tej technice uzyskuje się miękki, pudrowy wygląd.
W porównaniu z microbladingiem technika soft powder jest mniej inwazyjna i bardziej długotrwała.
W przeciwieństwie do mcrobladingu, technika maszynowa jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry.
Skóra tłusta, dojrzała, zniszczona słońcem jest absolutnym przeciwwskazaniem do zabiegu microbladingu.
Jak wykonuje się trwałe zabiegi kosmetyczne?
Zabiegi kosmetyki permanentnej są wykonywane przy użyciu różnych urządzeń, w tym tradycyjnych maszynek ze spiralą do tatuażu, pióra lub maszynki rotacyjnej (w tym cyfrowych maszynek rotacyjnych) oraz urządzenia bez użycia maszyny lub urządzenia ręcznego. Proces obejmuje konsultację, nałożenie pigmentu oraz co najmniej jedną lub więcej wizyt kontrolnych w celu oceny zagojonego wzoru i koloru pigmentu.
Kto korzysta z makijażu permanentnego?
Osoby, które spełniają minimalne wymagania wiekowe i mają zdolność do prawidłowego gojenia się drobnych ran, mogą korzystać z wyzwalających korzyści, jakie daje kosmetyka permanentna. Zainteresowanie tą usługą obejmuje zarówno osoby młode, jak i bardziej dojrzałe; osoby, które pragną delikatnego, naturalnego podkreślenia swojego wyglądu. Jest ona szczególnie cenna dla osób, które nie mogą stosować tradycyjnych kosmetyków ze względu na alergie i wrażliwość skóry; dla osób aktywnych, które chcą wyglądać jak najlepiej podczas uprawiania sportów, takich jak pływanie, wycieczki, jazda na rowerze, tenis czy aerobik; oraz dla tych, którzy nie chcą się martwić o „pocenie się” lub ponowne nakładanie kosmetyków. Kosmetyka permanentna są również korzystna dla osób niedowidzących, które mają trudności z nakładaniem kosmetyków, a także dla innych osób z zaburzeniami sprawności manualnej, takich jak osoby cierpiące na artretyzm, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, osoby po udarze mózgu oraz osoby zapracowane, które nie mają czasu na nakładanie i odświeżanie makijażu w ciągu dnia i wieczorem.
Jakie rodzaje trwałych zabiegów kosmetycznych można wykonać?
Dostępne opcje obejmują:
brwi, eyeliner, podkreślenie rzęs, kolor ust, kamuflaż blizn, repigmentacja otoczki.
Uwaga: niektóre z tych zabiegów wykorzystują bardziej zaawansowane techniki (techniki paramedyczne) i dlatego wymagają doświadczonego technika z zaawansowanym przeszkoleniem.
Czy kosmetyki permanentne są naprawdę trwałe?
Zabiegi kosmetyki permanentnej są uważane za trwałe, ponieważ pigment jest tatuowany w górnej części warstwy siateczkowej skóry właściwej i nie można go zmyć. Jednakże, tak jak w przypadku każdego tatuażu lub barwnika (pigmentu) w ogóle, może i często dochodzi do blaknięcia, co wymaga okresowej konserwacji zwanej poprawianiem koloru lub odświeżaniem koloru. Struktura naukowa pigmentów i wymóg okresowego odświeżania jest identyczny jak w przypadku barwnika do włosów; wyblakły materiał na meblach, które mogą znajdować się w pobliżu okna i być wystawione na działanie promieni słonecznych; farba domowa wystawiona na działanie słońca i innych czynników środowiskowych; pigment wszczepiony w skórę może z czasem wyblaknąć. Ten wymóg okresowej konserwacji barwnika jest dobrą okazją do ponownej oceny własnych preferencji kolorystycznych i wzorniczych. Chociaż koncepcja trwałej, bez żadnych zmian, może wydawać się doskonałym pomysłem, zastanów się, jak na przestrzeni lat zmieniały się Twoje upodobania. Prawdopodobnie od czasu do czasu dokonywałeś subtelnych lub radykalnych zmian w preferencjach dotyczących ubioru, koloru włosów i stylu, a jeśli stosujesz makijaż, to również te kolory uległy zmianie. Fakt, że większość ludzi wymaga okresowego odświeżania koloru kosmetyków do makijażu permanentnego, jest dobrym momentem na współpracę z technikiem w celu ponownej oceny ogólnego profilu wyglądu i ustalenia, czy konieczne są jakiekolwiek zmiany. Długowieczność różni się w zależności od stylu życia (ekspozycja na słońce), koloru(ów) użytego(ych) do zabiegu kosmetyki permanentnej, a także od produktów stosowanych miejscowo na skórę.
Jak długo trwa każdy zabieg?
Wizyta trwa na ogół około 2 do 3 godzin; należy sporządzić dokumentację, wykonać zdjęcia, omówić pożądany wygląd i kolor, wykonać zabieg i omówić wymagania dotyczące opieki po zabiegu. Zabiegi uzupełniające lub odświeżające kolor zwykle nie wymagają tyle samo czasu.
Czy jest to bolesne?
Większość ludzi odczuwa pewien dyskomfort. Jest on różny w zależności od indywidualnego progu bólu. Istnieją jednak różne metody radzenia sobie z dyskomfortem, w tym różne środki miejscowo znieczulające, które zostały opracowane specjalnie dla tej branży. Twój specjalista od kosmetyki permanentnej powinien omówić z Tobą te metody, aby ustalić, która z nich jest odpowiednia.Aby spojrzeć na to z perspektywy czasu, rocznie wykonuje się tysiące, a być może nawet miliony tatuaży artystycznych. Z reguły profesjonaliści zajmujący się tatuażami tradycyjnymi nie stosują żadnych środków znieczulających podczas zabiegów tatuażu. Znieczulenia do zabiegów kosmetyki permanentnej są raczej luksusem w usługach tatuażu ze względu na charakter lokalizacji tatuażu oraz fakt, że kosmetyka permanentna należy do kategorii zabiegów upiększających.
Czy jest to bezpieczne?
Jeśli spełnione są odpowiednie wytyczne dotyczące sterylizacji i dezynfekcji, kosmetyki permanentne powinny być całkowicie bezpieczne.
Wszystkie igły powinny być nowe i sterylne dla każdego klienta. Nieotwarte nowe i sterylne igły powinny być otwierane w twojej obecności.
Jednorazowe sterylizowane części do maszyn powinny wyrzucone do pojemnika na ostre narzędzia natychmiast po zakończeniu zabiegu.
Środki ochrony osobistej, takie jak jednorazowe fartuchy i rękawiczki, powinny być nowe dla każdego klienta i w razie potrzeby zmieniane w trakcie zabiegu.
Pracownik techniczny powinien być czysty i schludny.
Jednorazowe pokrycia krzesła/łóżka powinny być nowe dla każdego klienta.
Pomieszczenie lub obszar zabiegowy powinien znajdować się w miejscu wolnym od innych zanieczyszczeń.
A co, jeśli mi się nie spodoba?
Mimo że zabieg jest uważany za trwały, można w nim zmieniać kolor i kształt do pewnego stopnia, w zależności od doświadczenia osoby wykonującej. Bezpośrednio po zabiegu kolory wydają się ciemniejsze, ale w trakcie procesu gojenia ulegają złagodzeniu i rozjaśnieniu. Czas gojenia jest inny dla każdej osoby i dla każdego zabiegu. Bardzo ważne jest uświadomienie sobie, że często świeżo wykonany zabieg reprezentuje coś nieco innego niż to co ma wystąpić po wygojeniu się. Na początku może być trudno przyzwyczaić się do pigmentu tam, gdzie nie było go wcale lub było go bardzo mało. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowego wyglądu (bardzo często dotyczy to brwi, które przed zabiegiem trwałej kosmetyki brwi były rzadkie i niezauważalne). Kolor eyelinera jest bardziej widoczny ze względu na kontrast z kolorem skóry. Kolor ust może wymagać do sześciu tygodni, aby uzyskać ostateczną barwę. Bądź cierpliwa. Po wygojeniu się zabiegu i podjęciu świadomej decyzji co do wygojonej wersji zabiegu, jedynym powodem, dla którego twój makijaż permanentny może się Tobie nie spodobać , jest wybór osoby wykonującej zabieg, która nie współpracowała z tobą w zakresie projektu i koloru. Jak to się może zdarzyć?
Jeśli nie potrafisz porozumieć się ze specjalistą, istnieje możliwość, że twoje życzenia nie zostaną spełnione.
Jeśli osoba wykonująca rozpoznaje Twoje prośby, ale nie bierze pod uwagę Twoich życzeń dotyczących koloru lub projektu, nie powinnaś przystępować do zabiegu.
Nie proś o kolor brwi na podstawie koloru włosów na skórze głowy. Kolor ten może ulec zmianie i może mieć wpływ na to, jak będziesz się czuła w kolorze swoich permanentnych brwi kosmetycznych. Kolor brwi powinien być dobrany na podstawie odcienia Twojej skóry i koloru włosków brwiowych (jeśli takie posiadasz).
Z drugiej strony, większość dobrze wyszkolonych specjalistów nie wykona zabiegu, jeśli wzór i/lub kolor, o który prosi klientka, nie jest odpowiedni. Jeśli jeden lub kilku specjalistów odrzuca Twoje prośby, zastanów się jeszcze raz, o co prosisz.
Kosmetyki permanentne nie są łatwe do usunięcia. Podejmuj dobre decyzje już na wstępie. Możesz cieszyć się wolnością, jaką daje kosmetyka permanentna, jeśli dobrze poszukasz i wybierzesz wykwalifikowanego specjalistę, z którym będzie ci się dobrze współpracowało.
Którego linergistę powinienem / powinnam wybrać?
Należy pamiętać, że kształt i właściwe umiejscowienie zabiegu są równie ważne jak właściwy kolor. Profesjonaliści dzięki specjalistycznym szkoleniom zapoznali się z teorią kolorów i tonacjami skóry. Poprzez tego typu szkolenia potrafią dobrać i uzyskać pożądany kolor Twoich brwi lub ust . Osoby niewykwalifikowane, które nie zdobyły wymaganego wykształcenia, nie posiadają wiedzy niezbędnej do przełożenia koloru pigmentu na skórę w celu uzyskania pożądanego efektu. Preferowany wygląd uzyskuje się w trakcie konsultacji, pierwszego zabiegu i kolejnych wizyt. Interakcja między klientem a linergistą jest niezwykle ważna.
Czy w trakcie lub po zabiegu występują jakieś efekty uboczne?
Podczas pigmentacji brwi może występować niewielki efekt uboczny w postaci opuchlizny, eyeliner i usta mogą wykazywać lekką lub umiarkowaną opuchliznę. Zależy to w dużej mierze od ilości wykonanej pracy. Przykładowo, powiększenie rzęs wykaże bardzo niewielką reakcję na procedurę tatuowania w porównaniu z bardziej umiarkowaną reakcją, gdy wykonywana jest szeroka kreska na powiekach. Ta sama filozofia odnosi się do zabiegów koloryzacji ust. Konturówka do ust lub konturówka w odcieniu blend będzie wykazywać mniejsze efekty uboczne niż kolor całej wargi. Ponadto niektóre osoby puchną bardziej niż inne z powodu drobnych uszkodzeń skóry. Podczas zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie. To również zależy od klienta. Wiele osób codziennie przyjmuje leki rozrzedzające krew, więc można się spodziewać niewielkiego krwawienia. Inne osoby wykazują niewielkie lub żadne oznaki krwawienia. Siniaki są rzadkie, ale również w przypadku osób przyjmujących leki rozrzedzające krew mogą się pojawić. Częściej obserwuje się, że brwi rzadko, jeśli w ogóle, powodują zasinienia; niewielkie zasinienia podczas zabiegów eyelinera są możliwe, jeśli tatuowana skóra jest bardzo cienka i znajduje się blisko układu naczyniowego. Dotyczy to również zabiegów na ustach, w przypadku gdy klientka jest w starszym wieku. Jeśli wystąpi zasinienie, jest ono zazwyczaj niewielkie i ustępuje po kilku dniach. Zwykle przez kilka dni występuje pewna tkliwość. Kolor jest znacznie ciemniejszy niż można się spodziewać przez pierwsze sześć do dziesięciu dni.
Inne, rzadziej zgłaszane efekty uboczne są trudne do określenia ze względu na indywidualność systemu biologicznego każdej osoby. Dlatego też profesjonalni linergiści wykonują dokładny wywiad z klientem, aby ocenić różne czynniki, które mogą wpłynąć na wrażenia po zakończeniu zabiegu tatuowania.
Czy pigmenty mogą powodować problemy alergiczne?
Alergia na pigmenty jest rzadkością, ale może pojawić się w każdej chwili. Niektórzy lekarze zalecają, aby osoby z alergiami środowiskowymi lub alergiami na konwencjonalny makijaż poddawały się zabiegom kosmetyki permanentnej, ponieważ mogą one zastąpić produkty kosmetyczne, na które ludzie są wrażliwi. Chociaż reakcje alergiczne na wszelkiego rodzaju pigmenty do tatuażu na ciele lub na twarzy za pomocą kosmetyków permanentnych mogą wystąpić w dowolnym momencie, są one niezwykle rzadkie.
Czy istnieje możliwość wystąpienia problemów medycznych?
Wystąpienie jakichkolwiek problemów lub reakcji na tego typu zabiegi jest bardzo rzadkie. Jeżeli zalecenia wydane przez linergistę są dokładnie przestrzegane, zarówno przed jak i po zabiegu, ryzyko wystąpienia problemów medycznych jest bardzo niskie. Problemy medyczne związane z kosmetykami trwałymi są często związane z niedostateczną dbałością klienta o proces pielęgnacji po zabiegu. Trzeba pamiętać aby wybrać taki termin zabiegu, w którym jesteśmy pewni, że będziemy w stanie przestrzegać prostych, ale bardzo ważnych instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu.
Co to jest korekta koloru i czy jest ona potrzebna?
Często kolor tatuażu nie jest idealny po wygojeniu się pierwszego zabiegu. Zaleca się, aby dopigmentowanie było wykonywane nie wcześniej niż cztery tygodnie po pierwszym zabiegu. Minimalna norma dotycząca dalszych prac nad szczegółami w przypadku zabiegów na ustach wynosi sześć tygodni. Ze względu na swoją delikatną naturę usta mają inny program gojenia niż zabiegi przeprowadzane na innych częściach twarzy. Podane ramy czasowe będą się różnić w zależności od profilu zdrowotnego i wieku klienta, ale są to minimalne standardy, które zostały ogólnie przyjęte.
Czy nadal mogę wykonać badanie rezonansu magnetycznego?
Liczne badania wykazały, że nawet w przypadku osób posiadających duże tatuaże na ciele ryzyko podrażnienia w wyniku rezonansu magnetycznego jest niewielkie lub wręcz zerowe. W rzadkich przypadkach, gdy wystąpił dyskomfort, był on zlokalizowany i bardzo przejściowy. Należy jednak pamiętać, aby poinformować technika o posiadaniu makijażu permanentnego.